Skip to main content

Jak było? Cudnie!

Dziękujemy Wszystkim za tak liczną obecność: zarówno uczestnikom, jak i kibicom I Pabianickiego Biegu Charytatywnego CORIN onko-run. 
To był fantastyczny dzień właśnie dzięki WAM! 
Pogoda doskonała, okoliczności przyrody bardzo przyjemne więc 265 osób w doskonałych humorach zameldowało się na mecie! Brawo WY! Zwycięzcy 5 km przebiegli w 17 minut. 
Ale nie wyniki były w tym biegu najważniejsze. Liczyła się idea biegu. Uczestnicy w pakietach startowych otrzymali koszulki z zapytaniem „Ja się badam, a Ty?”. 
Na starcie było różowo i niebiesko. To kolory symbolizujące walkę z rakiem piersi i rakiem prostaty. Uczestnicy nagrodzeni zostali wyjątkowym medalem – w kształcie serca, bo to był bieg dla ludzi o wielkim sercu! ❤️
W czasie trwania Pikniku porad udzielali lekarze specjaliści, rehabilitanci, dietetycy, trenerzy personalni. Można było wykonać badanie mammograficzne, gęstości kości, zmian skórnych, usg piersi oraz badanie palpacyjne, spirometrię, przegląd stomatologiczny, a także skorzystać z zabiegów medycyny naturalnej, bezpłatnych świadczeń pielęgniarskich i honorowo oddać krew.
Były pokazy dogoterapii, ratownictwa medycznego, pokazy gaśnicze OSP Pabianice, nauka pierwszej pomocy oraz kiermasz prac osób niepełnosprawnych. Straż Miejska znakowała rowery. Popularnością cieszyły się także atrakcje dla dzieci, zabawy sportowe oraz konkursy z nagrodami dla młodszych i starszych uczestników pikniku.
My jeszcze nie ochłonęliśmy z emocji!!! 

Corin Onko Run

Zapraszamy do udziału 2 czerwca 2019 r. w:

Corin ONKO RUN - Pierwszym Pabianickim Charytatywnym Biegu i Marszu Nordic Walking organizowanym w ramach Pikniku "Zdrowa Rodzina".

Wspieraj walkę z nowotworami! Biegnij w szczytnym celu!

Choroby nowotworowe to zmora naszych czasów. W zaawansowanej chorobie nowotworowej współczesna medycyna nie potrafi zaoferować choremu terapii prowadzącej do całkowitego wyleczenia. Niezmiernie istotne jest zatem wczesne rozpoznanie objawów i zgłoszenie się do lekarza. Bagatelizowanie dolegliwości opóźnia diagnozę i niweczy nasze szanse na życie i zdrowie. Pamiętajmy o tym, dbajmy o siebie i swoją rodzinę - badajmy się!

O tym chcemy Wam wszystkim przypominać bez końca, i to będzie także myśl przewodnia Pikniku Rodzinnego i biegu Corin ONKO Run.

Bieganie jest fajne, bieganie jest zdrowe, bieganie to styl życia, biegać można dla treningu, w pośpiechu, albo truchcikiem, albo żeby zwrócić czyjąś uwagę na ważny społecznie problem. Tak właśnie będzie tym razem. Pobiegniemy po to, aby wesprzeć wszystkich, którzy walczą z nowotworami i aby pokazać jak ważna jest profilaktyka.
Weź udział w tym wydarzeniu i wyraź w ten sposób swoje wsparcie dla wszystkich zmagających się z nowotworami. Pokaż, że zdrowie Twojej Rodziny jest dla Ciebie ważne i można o nie zadbać choćby biorąc udział w badaniach dostępnych w trakcie imprezy. Czasem niewiele trzeba, żeby osiągać wielkie cele. A przecież na szali jest Twoje zdrowie i życie.
Bieganie, nie jest dla Ciebie? Marsz z kijkami Nordic Walking jest absolutnie dla wszystkich i ty też dasz radę. Uczestnicy biegu otrzymają specjalnie zaprojektowane dla nas koszulki: panie pobiegną w różowych symbolizujących walkę z nowotworem piersi, a panowie w niebieskich - jako wyraz wsparcia dla zmagań z nowotworami prostaty.

Mało tego, tym razem możesz wziąć udział w biegu także wirtualnie! Nie ma wymówek, jeśli nie możesz wziąć udziału w imprezie z jakiegokolwiek powodu - to jest właśnie opcja dla Ciebie! Otrzymasz prawdziwy pakiet startowy wraz z koszulką i dyplomem jak jego pełnoprawny uczestnik. 

Fajnie? Pewnie, że fajnie!

Czekamy na Was i wiemy, że będzie Was dużo!