Skip to main content

Piknik ZDROWA RODZINA

Działo się!!!

🎗50 badań USG piersi
🎗100 badań palpacyjnych piersi
🎗70 badań spirometrycznych
🎗40 badań poziomu witamin
🎗80 analiz składu ciała
To krótkie podsumowanie w liczbach stoiska Fundacji "Zdrowy Biust" na Pikniku Zdrowa Rodzina w ramach Pabianickiego Dnia Zdrowia, podczas którego można było zrobić wiele różnorodnych badań całkowicie bezpłatnie.
Konsultacji udzielali także lekarze i specjaliści w zakresie zdrowia, promocji zdrowej żywności i aktywności fizycznej dla całej rodziny.
Jesteśmy szczególnie dumni ze współudziału w zorganizowaniu wraz ze Stowarzyszeniem "Wszystko Gra - Pabianice" I Pabianickiego Biegu Charytatywnego CORIN onko-run i Marszu Nordic Walking. Bieg miał na celu propagowanie profilaktyki w walce z chorobami nowotworowymi, a udział w nim stanowił wsparcie dla osób zmagających się z nimi. Uczestniczki pobiegły w koszulkach różowych - symbolizujących walkę z rakiem piersi, a uczestnicy w niebieskich - symbolizujących walkę z rakiem prostaty. 

Serdecznie zapraszamy na Pabianicki Dzień Zdrowia

który odbedzie się w dniu 2 czerwca 2019 r. (niedziela)

w godzinach 10.00- 15.00

na terenie MOSiR (wejście od strony Hotelu Włókniarz).

Podczas imprezy odbędzie się Piknik "Zdrowa Rodzina", w ramach którego organizatorzy przewidzieli wiele bezpłatnych badań i konsultacji.

Porad będą udzielać m.in. lekarze onkolodzy, urolodzy, pediatrzy, specjaliści chorób płuc, psychiatra, geriatra oraz rehabilitanci, dietetycy, trenerzy personalni.

Będzie można wykonać badanie mammograficzne (również kobiety w wieku 40-49 lat), gęstości kości, zmian skórnych, usg piersi oraz badanie palpacyjne, spirometrię, przegląd stomatologiczny a także skorzystać z zabiegów medycyny naturalnej, bezpłatnych świadczeń pielęgniarskich i honorowo oddać krew.

W ramach wydarzenia przewidziano ponadto wiele atrakcji dla dzieci, dogoterapię, pokazy ratownictwa medycznego, pokazy gaśnicze OSP Pabianice, naukę pierwszej pomocy oraz kiermasz prac osób niepełnosprawnych.

W trakcie pikniku Straż Miejska będzie znakować rowery. Organizatorzy przewidzieli również aktywności sportowe oraz konkursy z nagrodami zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników imprezy.

Choroby nowotworowe to zmora naszych czasów. W zaawansowanej chorobie nowotworowej współczesna medycyna nie potrafi zaoferować choremu terapii prowadzącej do całkowitego wyleczenia. Niezmiernie istotne jest zatem wczesne rozpoznanie objawów i zgłoszenie się do lekarza. Bagatelizowanie dolegliwości opóźnia diagnozę i niweczy nasze szanse na życie i zdrowie.

Pamiętajmy o tym, dbajmy o siebie i swoją rodzinę - badajmy się!

Bezpłatne badania i konsultacje dostępne podczas Pikniku ZDROWA RODZINA:

  • onkologiczne (m.in. rak piersi, rak jelita grubego, rak skóry)
  • mammograficzne (także dla kobiet w wieku 40 - 49 lat)
  • spirometryczne i chorób płuc
  • geriatryczne
  • psychiatryczne
  • dietetyczne
  • pediatryczne
  • gęstości kości
  • stomatologiczne

Ponadto: ambulans do poboru krwi, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa medycznego, zabawy dla dzieci, konkursy i wiele innych atrakcji.

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Sponsorzy

Patroni medialni