Skip to main content

O nas

Fundacja Zdrowy Biust edukuje i działa na rzecz budowania świadomości  kobiet w temacie profilaktyki nowotworowej raka piersi

Fundacja powstała 3 września 2018 roku z inicjatywy Barbary i Mariusza Hanczka. Założyciele od ponad 20 lat prowadzą firmę Corin, produkującą idealne biustonosze i doświadczają na co dzień, jak wiele kobiet nie ma świadomości, w jaki sposób dbać o zdrowie piersi. Na ich zlecenie został przeprowadzony z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki unikatowy w skali światowej projekt, w wyniku którego powstał „perfect bra”. Prawie dwuletnie badania dały specjalistom z Corin niepodważalną wiedzę jaki wpływ na zdrowie piersi ma i może mieć biustonosz.

Fundacja Zdrowy Biust zamierza uczyć kobiety: dlaczego? kiedy? i jak? warto poświęcić dla swojego zdrowia 5 minut! Przełamywać tabu i niechęć do samokontroli piersi, promować pozytywne myślenie i nową jakość zdrowego życia – świadome postrzeganie biustu. Polki traktują samokontrolę i badania piersi jako niechciany obowiązek. Często jest to podyktowane lękiem, boją się wyniku. Czas to zmienić - temu służy profilaktyka! Kobiety powinny wiedzieć, że o swoje zdrowie należy się zatroszczyć. Nigdy na to nie jest ani za wcześnie, ani za późno, zawsze jest dobry czas. Trzeba o tym stale pamiętać na każdym etapie życia zarówno w okresie pokwitania, kiedy przeżywa się burzę hormonów, jak i wtedy, kiedy traci się parasol ochronny z hormonów.

Wokół nas jest wiele bliskich mam osób, które zbadały się zbyt późno, albo nie badały się wcale. Zmagają się teraz z chorobą nowotworową. To one były między innymi impulsem powołania Fundacji, której ideą jest budowanie świadomości Polek o istocie samokontroli piersi na każdym etapie życia, głównie u tych młodych, które wkraczają w dorosłe życie. W działalność Fundacji włączył się prof. Marek Zadrożny Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi CZMP w Łodzi. Jego bogate doświadczenie i wiedza są wykorzystane jako elementy działań profilaktycznych prowadzonych przez Fundację.

Zintegrowane działania Fundacji Zdrowy Biust mają za zadanie nauczyć kobiety, że badanie piersi potwierdza ich zdrowie!