Skip to main content

5 lat w służbie piersiom!

5 lat w służbie piersiom!

Piersi – dla nich od prawie 30 lat pracuje cały zespół firmy Corin. ​​​​​​​Zdrowe piersi - ta misja od zawsze przyświecała jej właścicielom.

Szycie komfortowych i bezpiecznych biustonoszy jest motywacją do działania na rzecz zdrowia piersi.

Połączenie biznesu ze światem nauki pozwala się rozwijać i pomagać drugiemu człowiekowi. Firma Corin zasłynęła w świecie nie tylko jako producent wysokiej jakości eleganckiej bielizny damskiej, ale także dzięki wyjątkowemu projektowi – badaniom nad stworzeniem idealnego biustonosza – PERFECT BRA.  

Na zlecenie właścicieli Corin - Barbary i Mariusza Hanczka – we współpracy z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi został przeprowadzony unikatowy w skali światowej projekt, w wyniku którego powstał „PERFECT BRA”. Prawie dwuletnie badania dały specjalistom z Corin niepodważalną wiedzę jaki wpływ dla zdrowia piersi ma i może mieć biustonosz. Badania były punktem wyjścia i motorem do prospołecznych inicjatyw Corin.  

Produkować zdrowe biustonosze i dbać jednocześnie o to, aby te piersi były zdrowe to kierunek działania dla Corin i cel, który wyznacza drogę!

Działania te wspiera i promuje powołana we wrześniu 2018 roku przez Barbarę i Mariusza Hanczka Fundacja „Zdrowy Biust”. Misją Fundacji, jak wskazuje sama nazwa, jest dbanie o zdrowy biust. Fundacja ma za zadanie budować świadomość Polek o istocie samokontroli piersi na każdym etapie życia, głównie u młodych kobiet, które wkraczają w dorosłe życie. W działalność Fundacji włączył się prof. Marek Zadrożny Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi CZMP w Łodzi. Jego bogate doświadczenie i wiedza są wykorzystane jako elementy działań profilaktycznych prowadzonych przez Fundację.

 

Oglądaj! Dotykaj! Żyj! Non stop przypomina Fundacja „Zdrowy Biust”. 

Od 2019 roku prowadzone są dla personelu salonów z bielizną szkolenia  na temat budowy piersi i ochrony ich zdrowia. Dopasowanie biustonosza wiąże się z obejrzeniem piersi, ich ułożeniem w biustonoszu, to także czas na zwrócenie uwagi na ich wygląd. Podczas szkoleń prowadzonych przez pielęgniarkę onkologiczną lub lekarza chirurga onkologa ambasadorki Fundacji zyskują wiedzę, którą dzielą się ze swoim klientkami właśnie podczas dobierania bielizny. Zwrócenie uwagi na temat tabu, jakim nadal pozostaje samobadanie piersi, wskazówki jak i kiedy je badać staje się misją salonów z bielizną. Im więcej kobiet wie – tym więcej kobiet ma szansę cieszyć się dobrym zdrowiem.

Ambasadokrami Fundacji jest bardzo wiele właścicielek salonów z bielizną, które współpracują z Corin na terenie całej Polski. Ich zaangażowanie, oraz zaangażowanie personelu jest nieocenione w działaniach edukacyjnych. Ambasadorki całym sercem angażują się w profilaktykę nowotworową realizując tym samym misję Fundacji.

Rok rocznie w październiku – różowym miesiącu - akcje przybierają na sile i poza przymierzalniami sklepowymi obywają się w różnych środowiskach. Tak naprawdę dla Fundacji „Zdrowy Biust” i jej ambasadorek Różowy Październik trwa cały rok! Fundacja „Zdrowy Biust” posiada kilka profesjonalnych fantomów, które użycza ambasadorkom na czas akcji edukacyjnych prowadzonych w całej Polsce. Na nich można nauczyć się samobadania. Przeszkolone ambasadorki pokazują, że 5 minut czasami ratuje życie. Niekiedy akcje prowadzone są dla większego grona pań, niekiedy bardziej kameralne, czasami  mają postać audycji radiowej czy telewizyjnego reportażu. Fundacja stara się o różne formy przekazu, każdy z nich ma swoich odbiorców i każdy jest bardzo ważny. Istotą tych działań jest dotrzeć do jak największego ich grona.

Rak piersi jest bardzo podstępną chorobą. W początkowym stadium przebiega bezobjawowo. Dlatego tak ważna w przypadku tego nowotworu jest samokontrola. Tylko regularne samobadanie może pozwolić wykryć zmiany w piersi. Rozwój raka piersi powoduje zmianę ich kształtu i wyglądu. W przymierzalni salonu z bielizną, podczas dopasowania, czasami są one zauważalne gołym okiem, czasami przypadek sprawi, że osoba pomagająca dobrać bieliznę zauważy na piersi niepokojące zmiany. Najważniejsze jest przypominać kobietom, aby sprawdzały swoje piersi regularnie. Dotyk jest najlepszą formą profilaktyki. Nikt nie zna swojego ciała lepiej niż jego właścicielka! 

Szczególną formą promocji zdrowych piersi i wsparcia osób chorujących na raka był współorganizowany przez Fundację I Pabianicki Bieg Charytatywny CORIN ONKO RUN.  Impreza odbyła się w 2019 roku, przyciągnęła wielu biegaczy z całej Polski, którzy swoim udziałem wspierali chorych na raka piersi i raka prostaty. Kilkuset biegaczy w różowych i niebieskich koszulkach dało wyraz swojej solidarności z cierpiącymi na raka. 

Działania Fundacji spowolniła pandemia. Pokrzyżowała plany związane z organizacją kolejnych edycji CORIN ONKO RUN. W tym czasie działalność Fundacji przeniosła się głównie do sieci. Nastawiona była na promocję profilaktyki i pomoc potrzebującym. 

To był czas kiedy Fundacja wraz z Corin przekazywała nieodpłatnie maseczki - służbom i instytucjom: szpitalom, domom dziecka, DPS-om, ochotniczej straży pożarnej, itp. W sumie przekazanych zostało ponad 13 000 maseczek ochronnych. 

Wszyscy powoli zapominamy o COVID-19, ale do końca się nie da. Izolacja spowodowała spiętrzenie problemów zdrowotnych i zaniedbania. Lock down miał i nadal ma wpływ na zdrowie kobiet. 

Choroby nowotworowe rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet. Dostęp do wiedzy i informacji pozwala coraz lepiej dbać o zdrowie. Cywilizacja i tempo życia są jego sprzymierzeńcami, dlatego coraz częściej nowotwór piersi dotyka dziewczęta i młode kobiety. Fundacja „Zdrowy Biust” kieruje swoje działania do najmłodszych kobiet z pokolenia GenY, GenZ. Fundacja szkoli z samobadania uczennice szkół średnich, studentki. 

 

Profilaktyka ponad wszystko! Bo rak nie liczy lat!

5 lat działalności Fundacji „Zdrowy Biust”, to spotkania z kobietami z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnych miejscowości – uczennice, studentki, klientki, dojrzałe kobiety z uniwersytetu trzeciego wieku czy panie z kół gospodyń wiejskich albo pracownice wielkich korporacji. Choroby piersi dotyczą każdej kobiety. Działania Fundacji budzą zainteresowanie także poza Polską. Klienci eksportowi CORIN mają impuls, by w swoich środowiskach nagłośnić temat samobadania i profilaktyki nowotworowej piersi. 

Statystyki mówią, że rocznie raka piersi rozpo­znaje się u 1,5 miliona kobiet na całym świecie, a około 400 tysięcy umiera z tego powodu. Jest to najczęściej występujący nowo­twór złośliwy wśród mieszkanek krajów wysoko cywilizowanych. Na raka piersi chorują także mężczyźni, chociaż odsetek zachorowań w tym przypadku jest zdecydowanie mniejszy, wynosi ok. 1%. 

Z prowadzonych badań wynika, że wcześnie wykryty może być w pełni wyleczalny. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne badania, w tym samobadanie piersi.

 

Jubileusz to doskonały czas na podsumowanie tego co udało się zrobić Fundacji „Zdrowy Biust”, jak również czas, aby po takim podsumowaniu wyznaczać nowe kierunki i działać ze zdwojoną siłą!

Trzeba pamiętać, że im więcej się wie i rozumie, tym łatwiej się zmagać z chorobą. Wiedza jest w tej chorobie sprzymierzeńcem. Znajomość choroby pomaga przejść przez proces diagnozy i leczenia. 

Szerzenie wiedzy o zdrowym biuście to misja Fundacji „Zdrowy Biust”.

Razem możemy więcej! Dlatego każdego, kto identyfikuje się z tymi wartościami Fundacja zaprasza do współpracy!