Skip to main content

Oficjalna inauguracja Fundacji Zdrowy Biust

5 marca 2019 r. podczas kobiecego spotkania klientów z marką Corin zostało oficjalnie ogłoszone powołanie Fundacji „Zdrowy Biust”. Jej celem jest  edukowanie i działanie na rzecz budowania świadomości  kobiet w temacie profilaktyki nowotworowej raka piersi. Idea Fundacji zaprezentowana została szerokiemu gronu kobiet ściśle związanych z tematyką kobiecych piersi, a mianowicie paniom brafitterkom i osobom prowadzącym salony z bielizną.

Fundacja powstała 3 września 2018 roku z inicjatywy Barbary i Mariusza Hanczka. Założyciele od ponad 20 lat prowadzą firmę Corin, produkującą idealne biustonosze i doświadczają na co dzień, jak wiele kobiet nie ma świadomości, w jaki sposób dbać o zdrowie piersi. Na ich zlecenie został przeprowadzony z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki unikatowy w skali światowej projekt, w wyniku którego powstał „perfect bra”. Prawie dwuletnie badania dały specjalistom z Corin niepodważalną wiedzę jaki wpływ na zdrowie piersi ma i może mieć biustonosz.

Fundacja Zdrowy Biust zamierza uczyć kobiety: dlaczego? kiedy? i jak? warto poświęcić dla swojego zdrowia 5 minut! Przełamywać tabu i niechęć do samokontroli piersi, promować pozytywne myślenie i nową jakość zdrowego życia – świadome postrzeganie biustu. Wokół nas jest wiele bliskich nam osób, które zbadały się zbyt późno, albo nie badały się wcale. Zmagają się teraz z chorobą nowotworową. To one były między innymi impulsem powołania Fundacji, której ideą jest budowanie świadomości Polek o istocie samokontroli piersi na każdym etapie życia, głównie u tych młodych, które wkraczają w dorosłe życie. W działalność Fundacji włączył się prof. Marek Zadrożny Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi CZMP w Łodzi. Jego bogate doświadczenie i wiedza są wykorzystane jako elementy działań profilaktycznych prowadzonych przez Fundację.

Zintegrowane działania Fundacji Zdrowy Biust mają za zadanie nauczyć kobiety, że badanie piersi potwierdza ich zdrowie!

Oglądaj! Dotykaj! Żyj!

Fundacja Zdrowy Biust zamierza uczyć kobiety: dlaczego? kiedy? i jak? warto poświęcić dla swojego zdrowia 5 minut! Przełamywać tabu i niechęć do samokontroli piersi, promować pozytywne myślenie i nową jakość zdrowego życia – świadome postrzeganie biustu.

Wokół nas jest wiele bliskich nam osób, które zbadały się zbyt późno, albo nie badały się wcale. Zmagają się teraz z chorobą nowotworową. To one były między innymi impulsem powołania Fundacji, której ideą jest budowanie świadomości Polek o istocie samokontroli piersi na każdym etapie życia, głównie u tych młodych, które wkraczają w dorosłe życie. W działalność Fundacji włączył się prof. Marek Zadrożny Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi CZMP w Łodzi. Jego bogate doświadczenie i wiedza są wykorzystane jako elementy działań profilaktycznych prowadzonych przez Fundację.

Zintegrowane działania Fundacji Zdrowy Biust mają za zadanie nauczyć kobiety, że badanie piersi potwierdza ich zdrowie!

Oglądaj! Dotykaj! Żyj!